Aktualności

05 września 2016 06:58 | Aktualności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

       Wyczekiwane przez wszystkich uczniów wakacje dobiegły końca. I tak oto w czwartek, 01 września, w 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej, punktualnie o godzinie 9.00 w Sali Kameralnej naszej szkoły odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Tradycyjnie, jako gospodarz, przemawiała Pani dyrektor Elżbieta Łoboda. Powitała wypoczęte dzieci, które tłumnie przybyły pod opieką swoich rodziców.  Uczniowie gromkimi brawami przywitali swych wychowawców i nauczycieli, z którymi będą pracować w najbliższym czasie.

       Następnie nauczycielka języka polskiego, Pani Monika Skwirowska, przeczytała wszystkim zebranym list Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, w którym ciepłymi słowami zwrócił się nie tylko do uczniów, ale także do ich rodziców i nauczycieli.

       Na zakończenie Pani dyrektor przybliżyła wszystkim obecnym nieco historii, wspominając 77 rocznicęwybuchu II wojny światowej.

       Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, by ci mogli przedstawić najważniejsze informacje.

       Od dziś musimy zapomnieć o błogim lenistwie i powoli przyzwyczajać się do wytężonej pracy przez następne 10 miesięcy.

Przeczytano: 1163 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: